layoutWhite.jpgimg80

satelitní přijímače HD

Co je to HDTV

HDTV je zkratka označující televizi s vysokým rozlišením obrazu (High Definition Television). Klasický televizní formát (SD) vysílá obraz na 576 řádcích a v 768 sloupcích a zobrazuje přibližné 400.000 zobrazovaných bodů (pixelů). Formát HDTV vysílá obraz na 1.080 řádcích a v 1.920 sloupcích a zobrazuje přibližně 2.000.000 pixelů. To už je rozdíl velmi markantní, který oceníte zejména při sledování televize s velkou obrazovkou.

První dojem diváka, který v prodejně nebo u známých poprvé spatří HDTV, je zpravidla šokující. Sleduje televizní zprávy se stejnými moderátory, vysílané ze stejného studia, ale najednou vidí úplně jiný svět. Vidí detaily, které nikdy neviděl a najednou si uvědomuje, jak nedokonalý obraz až dosud sledoval. Pod sílou dojmu si tedy pořídí krásný nový televizor s označením Full HD, přinese ho domů, rozbalí, zapojí a zklamání. Obraz je neostrý a zdaleka nesplňuje představy.

Ke sledování televize ve vysokém rozlišení HDTV nestačí jen kvalitní televizní přijímač. Je zapotřebí, aby i televizní signál byl vyroben, vysílán a přijímán ve formátu HDTV. A v tom je ten háček. Zatímco televizní přijímače HDTV jsou k mání všude, kde vzít televizní programy ve formátu HDTV?

Poskytovatelem největšího počtu programů ve formátu HDTV na celém území ČR a SR je Skylink.

Nabízí kódované programy NOVA HD, Eurosport HD, Discovery HD, History Channel HD, FILMBOX HD, Brava HDTV a nekódované programy ANIXE HD, ARTE HD, ASTRA HD.

 

CO POTŘEBUJETE PRO PŘÍJEM HDTV (ze Skylinku)?

  • satelitní anténu
  • satelitní HD přijímač (tedy přijímač, který umí zpracovat signál ve formátu MPEG4/DVB-S/DVB-S2)
  • dekódovací modul CryptoWorks™
  • dekódovací kartu Skylink
  • televizní přijímač, který je pro HD vybaven (ideálně Full HD, HD 1080p nebo HD Ready)
  • kabel HDMI na propojení televizoru se satelitním přijímačem